fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Martwa świnia na budowie meczetu

AFP
Niemiecka policja prowadzi śledztwo po tym, gdy ktoś pozostawił kawałki martwej świni na placu budowy meczetu w Erfurcie.

Jak informuje portal thelocal.de, połówka świńskiego ryja, racice i wnętrzności zwierzęcia zostały rozłożone na dziewięciu półtorametrowych deskach w miejscu, gdzie planowany jest meczet.

Jednostka policji kryminalnej obecnie bada, kto jest odpowiedzialny za ten czyn.

- Nie powinno być tak, że w cywilizowanym świecie atakuje się mniejszości w taki sposób - powiedział dla serwisu Thuringen24 Mohammad Suleman Malik, rzecznik muzułmańskiej społeczności Ahmadiyya, która buduje meczet.

Malik dodał, że społeczność nie reaguje gniewem, a cierpliwością, powołując się na przykład Mahometa. Dodał, że muzułmanie w Erfurcie są otwarci na rozmowę ze swoimi krytykami. Nie martwi go konkretnie użycie martwej świni, jako prowokacji. - To atak na społeczeństwo obywatelskie i pokojowe współistnienie - ocenił.

Wcześniej w mieście odbyły się protesty przeciwko meczetowi, organizowane przez skrajną partię AfD. Jej lider Bjoern Hoecke nazwał budowę obiektu "częścią długoterminowego planu zagrabienia krajobrazu".

W marcu przeciwnicy meczetu ustawili na terenie sąsiadującym z budową ogromne drewniane krzyże.

W zeszłym roku inna społeczność Ahmadiyya - z Lipska - również była obiektem podobnego aktu. Tak również na budowie meczetu podłożono martwego prosiaka. Obok czerwoną farbą napisano "Mommy Merkel".

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych twierdzi, że przestępstwa nienawiści osiągnęły w kraju rekordowy poziom. W 2016 roku popełniono ponad półtora tysiąca takich przestępstw - o 36 proc. więcej, niż rok wcześniej.

Źródło: thelocal.de
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA