fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dania: Imam nawołuje do zabijania Żydów

Fotolia
Imam Mundhir Abdallah wygłosił w meczecie w Kopenhadze kazanie, w czasie którego zapowiadał on powstanie kalifatu, który oczyści meczet Al-Aksa w Jerozolimie z "brudu syjonistów".

Kazanie miało zostać wygłoszone 31 marca, ale trafiło do sieci - na YouTube'a i Facebooka - w ostatnią niedzielę - informuje BBC.

Sprawa została zgłoszona na policję, ponieważ imam cytuje m.in. fragment hadisu (opowieść przytaczająca wypowiedź proroka Mahometa, jego czyn lub milczącą aprobatę), w którym pojawiają się słowa, że Dzień Sądu "nie nadejdzie dopóki muzułmanie nie zabiją Żydów".

Imam mówi też o powstaniu kalifatu rządzonego zgodnie z prawem szariatu, który będzie prowadził dżihad, aby zjednoczyć społeczność muzułmanów i wyzwolić Jerozolimę.

Następnie imam stwierdził, że "wówczas wypełnią się słowa Mahometa" - i zacytował wspomniany wyżej hadis.

Społeczność żydowska w Kopenhadze uznała to za groźbę pod swoim adresem.

Słowa imama oburzyły duńską minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg. "To niedemokratyczne i okropne" - napisała na Facebooku. "To pokazuje też dlaczego musimy prowadzić zdecydowaną i konsekwentną politykę. Nie możemy i nie powinniśmy tego akceptować" - dodała.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA