fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Czy młode matki powinny pracować? Sondaż w Europie

123RF
Aż 80 proc. Węgrów w wieku do 45 lat uważa, że fakt, iż młoda matka chodzi do pracy, jest szkodliwy dla dziecka w wieku przedszkolnym - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownice Wiedeńskiego Instytutu Demografii na grupie ponad 80 tys. osób w 14 europejskich krajach.

Z tego samego sondażu wynika, iż zdanie to popiera 72 proc. Gruzinów, 64 proc. Rosjan, 45 proc. Austriaków, 41 proc. Czechów i Francuzów.

 

We wszystkich krajach, w których przeprowadzono badanie, mężczyźni oceniali pracujące młode matki krytyczniej, niż robiły to kobiety. Szczególnie widoczne było to w Austrii i Norwegii.

Praca młodych matek budzi znacznie mniejsze opory wśród ankietowanych w Belgii (za szkodliwą uważa ją 29 proc.), Japonii (24 proc.), Estonii (18 proc.) i Norwegii (11 proc.).

Badaczki zwracają uwagę, że tradycyjny model rodziny, w której kobieta ma być gospodynią domową jest wciąż popularny w Austrii. Najwięcej zwolenników ma zaś w krajach postkomunistycznych - Mołdawii, Węgrzech, na Litwie, w Bułgarii i Rosji.

Źródło: thelocal.at
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA