fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Australia: Muzułmanie narażeni na rasizm

123RF
Badanie przeprowadzone na grupie 600 muzułmanów mieszkających w Sydney wykazało, że 57 proc. z nich doświadczyło jakiejś formy rasizmu. Muzułmanie są od 3 do 5 razy bardziej narażeni na rasizm w Australii niż inne grupy mniejszościowe - pisze "Washington Post".

Badanie przeprowadziły wspólnie Uniwersytet Zachodniego Sydney, Uniwersytet Charlesa Sturta i Instytut Badań nad Islamem. Wykazało ono, że 57 proc. badanych doświadczyło rasizmu, 1 na 10 jest wyjątkowo mocno narażony na rasizm, a jednocześnie 86 proc. uważa, że relacje między muzułmanami a niemuzułmanami są w Australii przyjazne.

Badacze przyznają, że tak duży odsetek muzułmanów narażonych na rasizm może być konsekwencją ekspansji dżihadystów na Bliskim Wschodzie - szeregi Państwa Islamskiego zasiliło nawet 250 radykalnych muzułmanów z Australii.

- W związku z tym co się dzieje niektórzy ludzie czują się uprawnieni do wygłaszania sądów, które są oparte na uprzedzeniach i ranią muzułmanów - powiedział szef zespołu prowadzącego badanie Kevin Dunn.

Źródło: Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA