Sojusz Lewicy Demokratycznej

Krzysztof Gawkowski: Nie będzie zmiany premiera

- Nie wierzę, że Kaczyński powoła Morawieckiego na premiera. Uważam, że w Polsce nie zmieni się szef rządu - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.

Gawkowski wypowiedział się na temat rekonstrukcji rządu i zmiany premiera kraju. - Jeżeli dojdzie do zmiany stanowiska premiera w Polsce, to oznacza że przesunie się tylko pozycja jednej osoby, ale według mnie nie chodzi tutaj o żadną rekonstrukcję. Jarosław Kaczyński postanowił rozegrać scenę polityczną, i ma do tego prawo ponieważ jest szefem rządzącej partii. Moim zdaniem szefem rządu powinien zostać właśnie Kaczyński – ocenił.

- Nie wierzę, że Kaczyński powoła Morawieckiego na premiera, ponieważ według mnie minister finansów to bankster i totalny liberał, mówiący o gromadzeniu środków. Uważam, że w Polsce nie zmieni się premier – dodał.

Polityk powiedział, że sprawa rekonstrukcji rządu ma charakter przykrywki. - Nie mam żadnych wątpliwości, w Polsce, dzisiaj, wprowadza się dyktaturę strachu. Strach wymaga broni, i tą bronią w rękach PiS-u będzie zamach na sądownictwo, zamach na demokrację w postaci zmiany ordynacji wyborczej. Partia rządząca tak ją skroi, że PiS będzie wygrywało wybory, nawet przy braku poparcia społecznego i przy gorszych wynikach – stwierdził.

Pytany o opozycję i formy przeciwstawianiu się działaniom PiS-u, powiedział że ważna jest świadomość potrzeby wychodzenia na ulicę. - Ja nie patrzę na opozycję w Polsce, w kontekście co można zrobić, tu i teraz. Uważam, że opozycja powinna mieć świadomość potrzeby wychodzenia na ulicę, ponieważ Polacy potrzebują przewodników, którzy będą mówili o tym, co zostało źle zrobione przez partie rządzącą - wtedy wiele osób zrozumie jaka jest sytuacja w państwie – powiedział.

Michał Kolanko zapytał Gawkowskiego o błędy polityków partii Schetyny, rozmówca odpowiedział że było ich wiele. - PO ma swoje grzechy i za nie płaci. Uważam, że polską demokrację może uratować tylko grupa ludzi, która będzie lewicowa, jednocześnie demokratyczna i wrażliwa społecznie – oznajmił.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL