Aktualizacja: 24.07.2017 19:05 Publikacja: 24.07.2017 19:05
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sfilmowanie momentu zatrzymania przez policję na wrocławskim rynku Igora S., który następnie zmarł w komisariacie, wpłynęło na negatywny wizerunek policji. Na portalach społecznościowych można znaleźć dziesiątki filmów nagranych przez przypadkowe osoby, które dokumentowały działania policji. Niektóre pokazują ich bezradność w trakcie interwencji.
Poseł Marek Biernacki (PO) w interpelacji skierowanej do szefa MSWiA przypomniał, że „znakomita większość publikowanych nagrań przedstawia w niekorzystnym świetle funkcjonariuszy, stając się często podstawą do formułowania daleko idących oskarżeń o niekompetencję, o luki w wyszkoleniu, wreszcie o umyślne popełnianie przez nich przestępstw". Dlatego też poprosił szefa resortu spraw wewnętrznych m.in. o stanowisko w sprawie legalności rejestrowania publicznie podejmowanych przez funkcjonariuszy czynności, a także szkolenia organizowane w tym zakresie dla funkcjonariuszy. Czy przypadki pokazywane przez media są przedmiotem analizy przełożonych? – docieka poseł Biernacki.
Łącznie 5689 osób było w ubiegłym roku za zgodą sądów inwigilowanych przez służby. To tylko śladowo mniej niż ro...
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą przeszukanie w siedzibach Polskiego Komitetu Olimpij...
323 mln zł w ciągu trzech lat – Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło posłom pełne koszty zakupu i obsługi Starlinków...
Wiemy już, ile Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak zarabiała jako szefowa CBA. Po tekście „Rzeczpospolitej” jej oświadc...
Białoruskie i rosyjskie służby aktywnie działają w Polsce – mówi Anna Dyner, analityczka z Polskiego Instytutu S...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas