fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

#RZECZoPRAWIE - Michał Wójcik: będzie audyt w departamencie informatyzacji wymiaru sprawiedliwości

Michał Wójcik
rp.pl
Goszczący w programie #RZECZoPRAWIE wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział, iż w ciągu najbliższych kilku dni zleci audyt w departamencie informatyzacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prowadząca czwartkowy program #RZECZoPrawie Ewa Usowicz pytała wiceministra o wyniki audytu w Ministerstwie Sprawiedliwości z czasów, gdy rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Najlepszym audytem jest to, jakie jest zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, w szczególności do prokuratury – mówił Michał Wójcik. Ewa Usowicz przypomniała, iż zaufanie do organów sprawiedliwości wynosi obecnie 25 procent.

Wiceminister zapewnił, iż przedstawiając informację w Sejmie Zbigniew Ziobro posiłkował się tym, co danymi z tego co dzieje się w poszczególnych departamentach resortu.

- Za rządów PO i PSL trwało systematyczne rozregulowywanie wymiaru sprawiedliwości, w tym prokuratury – ocenił Michał Wójcik.

Minister Ziobro stwierdził wczoraj, iż stajnią augiasza jest informatyzacja wymiaru sprawiedliwości, za co od dwóch tygodni odpowiada właśnie Michał Wójcik. - Po tym, co się wczoraj dowiedziałem, w ciągu kilku dni w departamencie informatyzacji zarządzę audyt – zapowiedział wiceminister.

Podczas audytu trzeba się będzie przyjrzeć m.in. przetargom na poszczególne systemy dla wymiaru sprawiedliwości. - Nie można wykluczyć zawiadomień do prokuratury – zaznaczył Wójcik.

Zobacz wideo: Wójcik w #RZECZoPRAWIE

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA