fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Były dyrektor kopalni Makoszowy miał brać łapówki

Pixabay
Pod zarzutem korupcji CBA zatrzymało Bogdana P., do niedawna dyrektora Kopalni Węgla Kamiennego Makoszowy.

P. szefował kopalni do lipca, wcześniej pełnił również funkcję wicedyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali P. i przewieźli go do śląskiej prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty przyjmowania łapówek i niegospodarności.

Bogdan P. to już kolejny zatrzymany w śledztwie śląskiej delegatury CBA dotyczącym nieprawidłowości w bytomskiej Spółce Restrukturyzacji Kopalń SA.

Sprawa ta zaczęła się od operacji specjalnej CBA w czerwcu 2017 r., na parkingu przed centrum handlowym na Śląsku. Wpadł wtedy na gorącym uczynku korupcji wiceprezes zarządu – dyrektor Biura Likwidacji Kopalń i Ochrony Środowiska Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) Mirosław S. oraz Grzegorz G. – prezes spółki okołogórniczej, świadczącej milionowe zlecenia dla SRK. Ujęto ich chwilę po tym, gdy Mirosław S. przyjął 30 tys. zł łapówki za preferencyjne traktowanie katowickiej spółki okołogórniczej w przetargach organizowanych przez SRK.

Wkrótce zatrzymano też Marka C., kierownika zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

– W zamian za łapówki preferował firmę okołogórniczą, ułatwiając jej uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do SRK – mówi Piotr Kaczorek z CBA.

Marek C. oprócz gotówki miał też dostać do dyspozycji luksusowe auto z kartą paliwową. – W kilka miesięcy wydał na paliwo 16 tys. zł – mówi Piotr Kaczorek z CBA.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA