fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Antoni Macierewicz: Nakręca się spiralę niechęci do Polski

Antoni Macierewicz
PAP/EPA
Antoni Macierewicz skomentował przyjętą przez Parlament Europejski rezolucję w sprawie Polski.

- Odkąd władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość, nakręcana jest spirala niechęci w stosunku do naszego kraju - ocenił w TVP Info minister obrony narodowej.

- Są to działania wymierzone w wolę narodu - mamy być podporządkowani decyzjom posłów Parlamentu Europejskiego, zwłaszcza tych co nie chcą i nie wiedzą co to jest demokracja - dodał Antoni Macierewicz.

Zdaniem szefa MON, posłowie chcą Polakom narzucać swoją wolę. - Ci ludzie uważają, że rządzą Europą, że rządzą Polską, ci ludzie uważają, że mogą nam narzucać tak wolę jak w przeszłości narzucali nam inni. Tak nie będzie, w Polsce rządzi naród Polski - skomentował.

Podczas wczorajszej debaty w PE eurodeputowani reprezentujący większość frakcji, wzywali polskie władze do respektowania wartości UE. Wiceszef KE Frans Timmermans powtórzył, że Warszawa powinna przywrócić niezawisłość i legitymację Trybunału Konstytucyjnego. Europosłowie PiS na znak sprzeciwu opuścili salę. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA