fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Miejsca publiczne we Włoszech pod specjalnym nadzorem

AFP
We Włoszech wprowadzono stan podwyższonej gotowości na wypadek ataków terrorystycznych. Jeśli nie będzie można zagwarantować uczestnikom zgromadzeń bezpieczeństwa, spotkania zostaną odwołane

Z inicjatywy ministra spraw wewnętrznych odbyła się nadzwyczajna narada komitetu antyterrorystycznego z udziałem dowódców policji i służb specjalnych. Uzgodniono na niej utrzymanie wysokiego stopnia czujności oraz zwiększenie ochrony najbardziej zagrożonych obiektów, a także miejsc masowych zgromadzeń związanych ze zbliżającymi się świętami oraz ruchem turystycznym.

Nie wyklucza się zakazu spotkań, imprez i ceremonii, których bezpieczeństwa nie będzie można zagwarantować albo przeniesienia ich w inne miejsce.

Listę obiektów podwyższonego zagrożenia otwiera jak zawsze Watykan, zarówno bazylika, w której papież Franciszek odprawi w sobotę Pasterkę, jak i plac Św. Piotra, na którym następnego dnia spotka się z wiernymi. Znajdują się tam także szopka i choinka, ściągające w czasie świąt setki tysięcy pielgrzymów i turystów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA