fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Moskwa: Trujące automaty vendingowe. Zatruło się 65 osób

adobestock
Liczba osób zatrutych żywnością sprzedawaną w automatach, znajdujących się w moskiewskich budynkach biurowych należących do firmy Healthy Food (Zdrowa Żywność) wzrosła do 65. 17 z nich wciąż znajduje się w szpitalach - poinformowała agencja TASS, powołując się na biuro prasowe moskiewskiego oddziału federalnej agencji Rospotrebnadzor.

„Na tę chwilą zanotowano 65 przypadków zatrucia pokarmowego. Liczba ta wzrasta ze względu na osoby, które wcześniej jadły jedzenie i poszły do lekarza, więc wątpliwe jest, aby liczba osób hospitalizowanych wzrosła. Obecnie jest 17 osób pozostaje w szpitalach” - podało źródło rosyjskiej agencji.

TASS dodaje, że obecnie hala produkcyjna firmy, zlokalizowana w południowo-wschodniej Moskwie, jest zamknięta. Wyłączono z użytku 48 automatów firmy Healthy Food oraz dwie należące do niej kawiarnie.

Doniesienia o masowych zachorowaniach moskiewskich pracowników biurowych po konsumpcji przekąsek z automatów vendingowych pojawiły się 16 lipca. Od tego czasu skonfiskowano ok. 3 ton produktów firmy.

Eksperci rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Ochrony Konsumentów i Opieki Społecznej (Rospotrebnadzor) odkryli przeterminowane produkty oraz produkty bez daty przydatności do spożycia. produkty. Ustalono też, że w hali produkcyjnej firmy dochodziło do fałszowania tych terminów.

Wcześniej rzeczniczka firmy powiedziała na antenie jednej z moskiewskich stacji radiowych, że Healthy Food zawiesiła całą produkcję i prowadzi "szeroko zakrojone dochodzenie wewnętrzne z pomocą niezależnych ekspertów".

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA