fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Adrian Zandberg: Donald Trump sprzeda Polskę za ruble, jeśli uzna, że ma w tym interes

Adrian Zandberg
tv.rp.pl
"Bezpieczeństwo Polski leży dziś w Europie. Na pewno nie zapewni go występowanie w roli wasala Trumpa - człowieka, który bez mrugnięcia okiem sprzeda Polskę za ruble, jeśli tylko uzna, że ma w tym interes" - napisał Adrian Zandberg, jeden z liderów partii Razem, komentując wizytę amerykańskiego prezydenta w Polsce.

Prezydent Donald Trump będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Adrian Zandberg spotkanie z Trumpem nazywa "PiSowskim wiecem". "Ja się tam nie wybieram. I szczerze mówiąc dziwię się tym, którzy planują wziąć udział w anty-europejskiej ustawce" - napisał na swoim koncie na Facebooku.

"Trump chce wbić klin pomiędzy kraje naszego regionu a Europę Zachodnią. Nigdy nie ukrywał, że chciałby rozpadu Unii Europejskiej. Dlatego kibicował Brexitowi, dlatego wielokrotnie wypowiadał się pogardliwie o europejskich wartościach" - tłumaczy polityk Razem.

Jego zdaniem po skonfliktowaniu się z większością krajów zachodniej Europy, Jarosław Kaczyński "rozpaczliwie sposobu na pokazanie, że nie jest na marginesie".

"Flirt z Trumpem jest dla PiSowców tym łatwiejszy, że pogarda dla kobiet, szowinizm, niszczenie środowiska naturalnego to dla ich formacji chleb codzienny" - stwierdził Zandberg. "Gra na osłabienie Unii to nie jest niewinna rozrywka. Im słabsza będzie Unia, tym mniej będziemy bezpieczni" - dodał.

Według Adriana Zandberga wizyta Donalda Trumpa w Warszawie jest "ustawką", która jest skierowana przeciwko krajom Unii Europejskiej. Dodał, że  "amerykańskiego prezydenta łączą dziwaczne więzy z reżimem na Kremlu", a sam Trump "bez mrugnięcia okiem sprzeda Polskę za ruble, jeśli tylko uzna, że ma w tym interes".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA