fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ranking szpitali

Jest gdzie odetchnąć pełną piersią

Szpital Chorób Płuc im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi
Materiały prasowe
Szpital Chorób Płuc im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi – zwycięzca w kategorii szpitale niezabiegowe

Przepis na sukces tej placówki (którą wszyscy znają jako „szpital w Łagiewnikach") jest prosty: trzeba gwarantować kompleksową opiekę medyczną, dysponować nowoczesnym sprzętem, a także takim wyposażeniem gabinetów, aby sprzyjało ono pacjentom. Trzeba zatrudniać znakomicie wykwalifikowaną kadrę lekarsko-pielęgniarską, życzliwą ludziom. Takich lekarzy (przy 300 szpitalnych łóżkach) pracuje tam 80, pomaga im 200 osób personelu pielęgniarskiego.

Nie bez znaczenia jest fakt, że w tym szpitalu można spodziewać się krótkiego oczekiwania na wizytę u specjalisty. W dużej mierze ze względu na strukturę tej placówki – szpital dysponuje czterema przychodniami chorób płuc i alergii układu oddechowego – trzema w samej Łodzi oraz jedną w Zgierzu.

„Szpital w Łagiewnikach, słucham" – słyszą interesanci dzwoniący na izbę przyjęć czy do sekretariatu. Szpital dysponuje jedynym w województwie ośrodkiem pulmonologii dziecięcej – oprócz wysokiej klasy fachowców oferuje małym pacjentom pastelowe kolory mebli, bajkowe malowidła na ścianach, przestronne wnętrza. W pawilonie jest także pokój zabaw, jadalnia i kuchnia dla rodziców. Bardzo ważnym elementem wyposażenia sal są miejsca dla opiekunów. W każdej z nich znajduje się fotel, który po rozłożeniu może służyć jako łóżko.

W ubiegłorocznym rankingu łódzka placówka uplasowała się na drugim miejscu. Dr Waldemar Kowalczyk, dyrektor do spraw lecznictwa, nie ukrywa satysfakcji: – Nie jestem zarozumiały i nie uważam, że ono się nam należy, ale kilka faktów przemawia na naszą korzyść. Oferujemy nie tylko prostą diagnostykę ogólną, ale także specjalistyczną, szybką diagnostykę nowotworów płuc. Także neurologię, oddział udarowy mamy na wysokim poziomie, efekty leczenia są bardzo dobre. W ciągu ostatniego roku uruchomiliśmy rehabilitację poudarową, czego nam bardzo brakowało.

W strukturze szpitala ważny jest nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii liczący dziesięć łóżek – jest siedem standardowych na intensywnej terapii, dwa łóżka z zapleczem w postaci sztucznej nerki i jedno łóżko w izolatorium dla chorych zakaźnie.

Szpital Chorób Płuc im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi ma jeszcze jeden powód do satysfakcji – ogród, a raczej las na swoim terenie. – Właśnie zakończyły się w nim zabiegi pielęgnacyjne, pacjentami było 2936 drzew, kosztowało to prawie 180 tys. złotych. Teraz chorzy mają gdzie odetchnąć pełną piersią – informuje dr Waldemar Kowalczyk.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA