fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ranking szpitali

Pacjent ma się tu czuć bezpiecznie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe – zwycięzca w kategorii szpitale zabiegowe, monospecjalistyczne, bez onkologicznych.

Kompleksowość opieki nad pacjentem, nacisk na poczucie bezpieczeństwa osób chorych oraz ciągłe kształcenie kadry medycznej – to sposób na sukces Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego (dawniej Swissmed Vascular).

Z pewnością nie byłoby go bez inwestycji w sprzęt i warunki lokalowe, ale te w mniejszym stopniu wpływają na to, co jest kluczowe w kardiologii i kardiochirurgii – zaufanie pacjenta do lekarza.

– Personel szpitala zdaje sobie sprawę, że kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjenta – podkreśla Agnieszka Jóźwik, prezes zarządu szpitala.

– W ostatnim czasie mocno postawiliśmy na budowę jakości. Posiadamy zarówno akredytację CMJ, jak i trzy inne certyfikaty. Jesteśmy po kolejnym audycie certyfikującym zarządzanie bezpieczeństwem informacji. Spółka bierze udział w konkursie Pomorskiej Nagrody Jakości.

W listopadzie 2015 roku placówka otrzymała certyfikat „Szpital bez bólu" – programu przyczyniającego się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe dysponuje pięcioma nowoczesnymi oddziałami – kardiologicznym, kardiochirurgicznym, chirurgii naczyniowej, anestezjologii i intensywnej terapii, a także oddziałem pooperacyjno-wybudzeniowym. W sumie do dyspozycji są 64 łóżka. Szpital przyjął w ubiegłym roku niemal 2700 pacjentów. Zatrudnia 65 lekarzy i 95 pielęgniarek.

– Przyjmując do pracy personel medyczny, zwracamy uwagę na wykształcenie, doświadczenie, ale także na chęć dalszego rozwoju – mówi Agnieszka Jóźwik. – Nasi współpracownicy muszą chcieć się szkolić i rozwijać, tym bardziej że w medycynie jest to niezbędne.

Przy szpitalu funkcjonuje także zespół poradni: kardiologiczna, rehabilitacji kardiologicznej, wad serca, kontroli rozruszników i kardiowerterów, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgiczna, chorób naczyń – nadciśnienia tętniczego oraz izba przyjęć.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA