fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Indie: Skazany na śmierć chce uniknąć kary. "Smog już mnie zabija"

AFP
Jeden z sześciu mężczyzn skazanych za brutalne pobicie i zgwałcenie studentki w autobusie w New Delhi, zwrócił się do sądu o anulowanie kary śmierci. Tłumaczy, że zanieczyszczenie powietrza w Indiach już go zabija.

Akshay Thakur, podobnie jak trzech innych skazanych, ma zostać powieszony za brutalne zgwałcenie 23-letniej kobiety. Ich ofiara w wyniku odniesionych obrażeń zmarła dwa tygodniu po ataku.

Piąty gwałciciel został zwolniony z więzienia, ponieważ w momencie popełnienia przestępstwa był niepełnoletni. Szósty popełnił w więzieniu samobójstwo.

Policja poinformowała, że mężczyźni na zmianę, przez ponad godzinę, gwałcili kobietę. Gdy skończyli, wyrzucili 23-latkę i jej koleżankę z pojazdu.

Adwokat Thakura złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jego klienta, zaś lokalne media sugerują, że kara może zostać wykonana w rocznicę przestępstwa. Do gwałtu doszło 16 grudnia 2012 roku.

Argumentem Thakura jest tragiczna jakość powietrza w Indiach. Zdaniem skazanego zanieczyszczenie powietrza już go zabija. 

- Nie może uniknąć kary śmierci z tych powodów - twierdzi ekspert prawa, adwokat Satish Maneshinde.

Matka ofiary, Asha Devi, powiedziała w rozmowie z CNN, że jest zmęczona czekaniem na powieszenie zabójców swojej córki. - Dopóki nie zostaną ukarani za swoje zbrodnie, dopóki gwałciciele nie zostaną powieszeni, to się nie skończy - mówi.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA