fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Stuletnia Polka nie przeżyła napadu rabunkowego

Twitter/ITV News Central
100-letnia Polka Zofia Kaczan, napadnięta i obrabowana 28 maja w Normanton w hrabstwie West Yorkshire, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Staruszka została napadnięta w drodze do kościoła.

Zofia Kaczan została napadnięta rano 28 maja, gdy szła do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbe w miejscowości Normanton w północnej Anglii.

Napastnik od tyłu wyrwał jej torebkę, w wyniku czego kobieta upadła i złamała kark. Została przewieziona do szpitala, gdzie jej obrażenia zostały początkowo ocenione jako niezagrażające życiu.

Dziś rano jednak stulatka zmarła.

Policja zatrzymała sprawcę napadu. Trafiono do niego dzięki świadkom, którzy widzieli, jak napastnik wsiada do bezowego seata leona. Samochód znaleziono porzucony, ale udało się namierzyć 39-latka.

Mężczyzna, który został zatrzymany jako podejrzany o kradzież, teraz będzie teraz odpowiadał za zabójstwo. Wciąż poszukiwani są świadkowie napadu.

Zofia Kaczan przyjechała do Wielkiej Brytanii tuż po II wojnie światowej. jej mąż, Micoli, pracownik Rolls-Royce'a w Derby zmarł ponad dekadę temu.

Źródło: The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA