Przestępczość

Nielegalny imigrant uniewinniony. Trump: parodia

AFP
W San Francisco zapadł wyrok w sprawie nielegalnego imigrant J. I. Garcii Zarate. Mężczyzna został uniewinniony ws. śmierci Kate Steinle. Decyzję ławy przysięgłych ostro skomentował Donald Trump.

Do zdarzenia na molo w San Francisco doszło w lipcu 2015 roku. Kate Steinle została postrzelona, gdy spacerowała ze swoim ojcem i przyjacielem. Strzał oddał Jose Ines Garcia Zarate.

Przed sądem obrońcy oskarżonego tłumaczyli, że mężczyzna znalazł broń kilka dni wcześniej. Broń miała przypadkowo wystrzelić i rykoszetem trafić kobietę.

Innego zdania była prokuratura, która uważa, że zachowanie strzelca było pewnego rodzaju formą "sekretnej rosyjskiej ruletki".

Mężczyzna przed postrzeleniem kobiety był kilka razy deportowany z USA. Zarate poszukiwał Urząd Imigracji i Egzekwowania Ceł.

Ława przysięgłych uznała mężczyznę za niewinnego morderstwa pierwszego i drugiego stopnia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadaniu broni palnej przez osobę mającą kartotekę kryminalną. Grozi mu za to do trzech lat więzienia.

Wyrok skomentował na Twitterze Donald Trump.  "Zabójca Kate Steinle wielokrotnie powracał (do USA) dzięki słabo chronionym przez Obamę granicom, zawsze popełniał przestępstwa i był agresywny, te informacje nie zostały jednak wykorzystane w sądzie. Jego uwolnienie to całkowita parodia sprawiedliwości. Wybudujmy mur!" - napisał amerykański prezydent.

Źródło: BBC

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL