fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: 20 lat więzienia za porzucenie dziecka na pustyni

Facebook
Na 20 lat więzienia skazano 23-letnią Ashley Denise Attson z Arizony, która wywiozła swoje 17-miesięcznedziecko na pustynię i zostawiła je w wózku na pewną śmierć - pisze Associated Press.

Dziecko pozostawało na pustyni cztery dni i cztery noce - i w efekcie zmarło. Tragedia miała miejsce we wrześniu 2016 roku.

"Przez następne dni ona (Attson - red.) spotykała się z przyjaciółmi, wychodziła z nimi na lody i wrzucała zdjęcia na Facebooka" - głosi oświadczenie prokuratury wydane 1 sierpnia.

Po czterech dobach kobieta wróciła po zwłoki dziecka, które następnie zakopała w zwierzęcej norze - wynika z materiałów zebranych przez prokuraturę.

Dziecko przyszło na świat z metamfetaminą we krwi i przez większą część jej życia dziewczynką zajmowała się opieka społeczna. 17-miesięczna dziewczynka nie miała nawet imienia - w aktach sądowych określana jest jako "Jane Doe".

Attson odzyskała prawa do opieki nad dzieckiem na dwa miesiące przed tragiczną śmiercią dziewczynki.

Sąd uznał kobietę winną morderstwa. Sędzia David Campbell uznał, że kobieta dopuściła się "celowego, odrażającego zabójstwa niewinnego dziecka z zimną krwią". Kobiecie groziło dożywocie, ale ostatecznie sąd skazał ją na 20 lat więzienia.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA