fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Polka wśród ułaskawionych przez Trumpa przestepców

Donald Trump
AFP
To żona byłego republikańskiego kongresmana, skazana za defraudację funduszy z kampanii wyborczej męża - informuje Onet.

Urzędujący jeszcze przez cztery tygodnie Donald Trump od kilku miesięcy regularnie ułaskawia kolejne grupy swych byłych współpracowników skazanych za rozmaite przestępstwa. Wśród ułaskawionych są również byli i obecni działacze Partii Republikańskiej. 

Ostatniej nocy Trump ułaskawił min. byłego szefa swojej kampanii Paula Manaforta, swojego współpracownika Rogera Stone'a oraz Charlesa Kushnera, dewelopera i ojca zięcia Donalda Trumpa.

W grupie ułaskawionych we wtorek znalazł się natomiast były republikański kongresman z Kalifornii Duncan Hunter, skazany w 2019 r. za malwersację funduszy wyborczych - zauważa Onet. Hunter wydał ok. 200 tys. dol. przekazanych jego kampanii przez jego zwolenników na własne wydatki, w tym m.in. wakacje we Włoszech, ubrania, drogie obiady oraz spotkania w hotelach z kochanką.

Prokuratura oskarżyła również żonę Huntera, Margaret, która wiedziała o tym, że mąż wydaje nielegalnie pieniądze i partycypowała w korzystaniu z nich. Hunter został skazany na 11 miesięcy więzienia i miał w styczniu zacząć odbywać karę. Margaret Hunter przyznała się do winy, współpracowała z prokuraturą przeciwko swojemu mężowi i w ramach porozumienia została skazana na 8 miesięcy aresztu domowego oraz trzy lata nadzoru kuratora sądowego.

Ułaskawienie obojga państwa Hunterów oznacza, że wyroki zostaną całkowicie wymazane jako niebyłe.

Margaret Hunter jest Polką, najstarszą córką imigrantów z Polski. Małgorzata urodziła się w Polsce, a do USA przeprowadziła się w latach 80., gdy ją i jej siostry sprowadzili do Kalifornii rodzice. Już jako Margaret działa aktywnie w kalifornijskich organizacjach polonijnych.

W tej chwili trwa proces rozwodowy państwa Hunterów.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA