fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Paliwa kopalne? Plastiki? Trump: Więcej znaczy lepiej

AFP
Prezydent Donald Trump widzi przyszłość w ropie naftowej i tworzywach sztucznych. Mówił o tym na spotkaniu z robotnikami w Pittsburghu.

Naukowcy specjalizujący się w dziedzinie ochrony środowiska oraz większość amerykańskich sojuszników uważają, że nadmierne wykorzystywanie paliw kopalnych niszczy naszą planetę. Tymczasem prezydent Donald Trump upatruje w tym szansę.

W przemówieniu wygłoszonym wczoraj przed nową fabryką firmy Shell w pobliżu Pittsburgha amerykański prezydent nie zapowiadał walki o ochronę środowiska. Podkreślał natomiast, że USA wygrywają.

- Jesteśmy największym producentem energii i jestem z tego dumny - powiedział Trump. Prezydent podkreślił, że kraj nie jest już zależny od bliskowschodnich eksportów ropy.

Na spotkaniu z Trumpem pojawili się robotnicy w kamizelkach ochronnych. Oklaskami komentowali słowa prezydenta.

Kompleks Petrochemiczny Shell będzie wytwarzać tworzywo sztuczne. Obiekt jest symbolem prokopalnego programu Trumpa i mocnym sygnałem dla klasy robotniczej. Pensylwania jest ważnym punktem dla Trumpa przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. 

Prezydent podkreślił, że plastik, który unosi się w morzach nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. - Tworzywa sztuczne są w porządku, ale musisz wiedzieć, co z nimi zrobić. Inne państwa nie dbają o wykorzystanie tworzyw sztucznych. Nie robią tego od dawna - powiedział.

Trump krytykował również ideę elektrowni wiatrowych. Jego zdaniem obniża to wartość nieruchomości i prowadzi do śmierci ptaków. Zgromadzonym osobom przedstawił wizję pary, która chcę w telewizji obejrzeć swój ulubiony program. - Kochanie, chcę dziś obejrzeć Donalda Trumpa w telewizji, ale wiatr przestał wiać i nie mogą oglądać - powiedział Trump. Robotnicy odpowiedzieli śmiechem.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA