fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

"Nie są na tyle inteligentni, by analizować podatki Trumpa"

AFP
Sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Sanders na antenie Fox News stwierdziła, że jej zdaniem Demokraci w Kongresie nie są "wystarczająco inteligentni", aby dokonać analizy dokumentów podatkowych Donalda Trumpa.

- Nie sądzę, aby Kongres, szczególnie ta grupa kongresmenów i kongresmenek, była na tyle inteligentna, by przeanalizować tysiące stron, które - jak sądzę - opisują podatki Donalda Trumpa - powiedziała Sanders na antenie Fox News.

- Zgaduję, że większość z nich nie rozlicza własnych podatków i z pewnością nie ufam, że przejrzą (dokumenty dotyczące) dekad sukcesów prezydenta i ustalą cokolwiek - dodała.

Jej zdaniem próby Demokratów, chcących uzyskać dokumenty na temat zwrotów podatkowych uzyskiwanych przez Trumpa są "obrzydliwym nadużyciem".

To reakcja rzeczniczki Białego Domu na domaganie się przez przewodniczącego Komisji Finansów Izby Reprezentantów Richarda Neala przedstawienia przez amerykańskie służby skarbowe dokumentów dotyczących zwrotów podatkowych uzyskiwanych przez prezydenta. Neal wystąpił z takim wnioskiem w sobotę. 

W liście do amerykańskiej IRS Neal podkreślił, że kierowana przez niego Komisja ma prawo zapoznania się z dokumentami podatkowymi Trumpa i czeka na decyzję w tej sprawie do 23 kwietnia, do godziny 17.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA