fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Johnny Depp o Trumpie: Kiedy ostatnio aktor zabił prezydenta?

AFP
Johnny Depp występując w brytyjskim Glastonbury, gdzie w kinie samochodowym Cineramageddon występował przed projekcją filmu "Rozpustnik" z 2004 roku (Deep zagrał w nim rolę główną), żartował z na temat zamachu na Donalda Trumpa.

Zwracając się do liczącej 1500 osób widowni aktor zaczął mówić o sytuacji politycznej w USA.

Pytany przez jednego z widzów o Trumpa powiedział "myślę, że potrzebuje pomocy; jest wiele wspaniałych, mrocznych, mrocznych miejsc, do których mógłby pójść".

- Mam pytanie - nic nie sugeruje. A przy okazji - to będzie w prasie. To będzie straszne. Cieszę się, że jesteście częścią tego - powiedział następnie. I zapytał: - Kiedy ostatni raz aktor zamordował prezydenta? (to nawiązanie do zabicia Abrahama Lincolna w teatrze przez aktora szekspirowskiego Johna Wilkesa Bootha w 1865 roku.

- Chcę być precyzyjny, ja nie jestem aktorem. Żyję z kłamstwa. Jednak od tego czasu (zabójstwa prezydenta przez aktora - red.) minęło trochę czasu i może już nadszedł czas - podsumował.

Wypowiedzi Deppa spotkały się z aplauzem widowni.

Oświadczenie w tej sprawie wydał Biały Dom. "Prezydent Trump potępia przemoc we wszystkich formach i przykro nam, że inni, jak Johnny Depp, nie idą w jego ślady. Mamy nadzieję, że część kolegów z branży Deppa wypowie się przeciwko tego typu retoryce tak zdecydowanie, jak w sytuacji, gdyby takie komentarze były skierowane przeciwko politykowi Demokratów".

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA