Reklama
Rozwiń

Wysokie kwoty zabezpieczeń na majątkach przestępców

Do zabezpieczenia dużych kwot niezbędna jest wiedza o tym, czym dysponuje przestępca. Potrzebna jest profesjonalna wywiadownia gospodarcza.

Publikacja: 10.10.2019 07:39

Wysokie kwoty zabezpieczeń na majątkach przestępców

Foto: Adobe Stock

– Na koniec sierpnia 2019 r. wartość zabezpieczonego mienia wyniosła 3 mld 287 mln zł – informuje Prokuratura Krajowa. W całym 2018 r. zabezpieczono mienie o wartości ponad 1 mld zł. Śledczy coraz częściej sięgają też do kieszeni matek, żon, sióstr, na które oskarżeni przepisują majątki, by ich nie stracić. – Za niektórymi zabezpieczeniami kryją się jednak ludzkie tragedie – mówi adwokat Marta Lech.

Przykłady? Oskarżony miał rachunek wspólnie z mamą (niepełnosprawna kobieta mieszkała na czwartym piętrze w bloku bez windy.) Na konto wpływała tylko emerytura matki. Rachunek zajął prokurator, ale matka oskarżonego się o tym nie dowiedziała, bo nie była stroną postępowania, a emerytury wypłacić nie mogła. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił to zajęcie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono