fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Wybory prezesa PiS. Kaczyński: Mówią mi, że mam duże szanse

prezes PiS Jarosław Kaczyński
PAP/Radek Pietruszka
- Nie jestem pewien, czy mnie wybiorą - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, pytany przez "Wprost" o wybory prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński zapowiadał, że będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezesa PiS. Jak informowaliśmy, kongres wyborczo-statutowy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się najprawdopodobniej 3 lipca.

Najpierw wybrany zostanie prezes, a następnie Rada Polityczna, która wybierze prezydium PiS.

Prezes PiS został przez "Wprost" zapytany, czy na najbliższym kongresie premier Mateusz Morawiecki doczeka się stanowiska wiceprezesa partii.

Czytaj także:
Kaczyński: Zjednoczona Prawica będzie przekształcona

- No, łaska pańska na pstrym koniu jeździ - odparł Kaczyński, kończąc tę wypowiedź śmiechem.

- Sądzę, że tak, ale naprawdę nie wiem - dodał.

Prezes PiS ocenił, że kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się "w nowej sytuacji, pocovidowej, przy pewnym zdenerwowaniu, które udzieliło się całemu społeczeństwu" i "może być nieprzewidywalny".

- Kongres nie wybiera wiceprezesów tylko Radę Polityczną, która z kolei wybiera wiceprezesów. Kandydatów na zastępców zgłasza prezes, ale ja też nie jestem pewien, czy mnie wybiorą - oświadczył.

- Zaprzyjaźnione osoby, z którymi się znam od Porozumienia Centrum mówią mi: "masz duże szanse". A kiedyś ucinały, że w ogóle nie ma o czym mówić - zaznaczył.

Odnosząc się do poprzednich wyborów prezesa PiS Jarosław Kaczyński dodał, że "bardzo niewiele osób" chciało przeciwko niemu głosować. - Ale dziś jest inna sytuacja. Mam już znacznie więcej lat - ocenił.

W rozmowie z "Wprost" lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział także, że jeśli chodzi o następne wybory prezydenckie, to żadnej decyzji co do kandydata "nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie".

Źródło: Wprost
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA