fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Nowy Ład PiS dopięty. Znamy nowe szczegóły

Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W sobotę o godz. 10:00 PiS przedstawi swój "Nowyi Ład”. Przygotowywany od wielu miesięcy pakiet zmian zostanie zaprezentowany w dwóch częściach. – To dwie sfery. Jedna przypominająca dawne „Piątki” z konkretnymi zmianami, które łatwo trafią do wyborców oraz ogromny, szczegółowy program modernizacyjno-inwestycyjny – mówi nam rozmówca znający szczegóły.

„Rzeczpospolita” poznała jeden z elementów zmian dotyczących emerytur. Jak wynika z naszych informacji, w „Nowym Ładzie” rządu Mateusza Morawieckiego znajduje się zapis, że Polki i Polacy którzy osiągną wiek emerytalny, a będą chcieli dalej pracować, będą zwolnieni z podatku PIT, analogicznie jak młodzi ludzie.

To rozwiązanie ma zachęcić do dłuższej pracy. To cześć pakietu dotyczącego emerytur, jednego z najważniejszych (poza m.in. zdrowiem, programem mieszkaniowym i podatkami), który zostanie w sobotę zaprezentowany przez liderów Zjednoczonej Prawicy. Na wydarzeniu wystąpią m.in. Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin. Poza prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim będzie też marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Wydarzenie, ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia, dotyczące imprez masowych, odbędzie się bez udziału publiczności i mediów. Całość prezentacji ma być bardzo nowoczesna w formie.

„Rzeczpospolita” pisała już, że PiS w swoim „Nowym Ładzie” szykuje się do zmian w systemie podatkowym (m.in. jeśli chodzi o próg podatkowy). Prawdopodobne są też inne zmiany, ale 80 proc. podatników – jak słyszymy – ma na nich skorzystać.

Nasi rozmówcy zapewniają, że wiele informacji – w tym np. dotyczących programu mieszkaniowego – nie trafiło jeszcze do opinii publicznej. PiS od kilku dni intensywnie przygotowuje się medialnie do prezentacji swojego „Nowego Ładu”, m.in. poprzez serię spotów internetowych i telewizyjnych. Od początku przyszłego tygodnia ma rozpocząć się też intensywna kampania polityczna w całej Polsce, poświęcona „Nowemu Ładowi” Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA