fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kandydatka na posła Dominika Figurska-Chorosińska nie wiedziała ilu posłów liczy Sejm, bo "zjadł ją stres"

Facebook
- Jako humanistka nie mam głowy do cyfr i dziś w Radiu Zet zwyczajnie zjadł mnie stres - tak kandydatka PiS na posła, radna sejmiku mazowieckiego, aktorka Dominika Figurska-Chorosińska skomentowała na swoim profilu na Facebooku swój występ w Radiu Zet. Figurska-Chorosińska nie potrafiła m.in. odpowiedzieć na pytanie o to, ilu posłów liczy Sejm, ani ile wynosi w Polsce minimalny wiek kandydata na prezydenta.

- A co się tyczy pierwszego premiera w wolnej Polsce to był nim rzeczywiście Tadeusz Mazowiecki, ale dla mnie pierwszy niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski. Już wkrótce podzielę się z państwem swoim programem dotyczącym polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej bo to są sprawy, które najbardziej leżą mi na sercu. Liczę na takie same zainteresowanie jak moim potknięciem w Radiu Zet - mówi na nagraniu kandydatka na posła. 

- Nie powiem pani - tak Figurska-Chorosińska odpowiedziała wcześniej na antenie Radia Zet na pytanie ilu posłów liczy Sejm. Chwilę później przyznała, że nie wie ilu posłów i senatorów zasiada w polskim parlamencie.

W internetowej części rozmowy prowadząca program pytała kandydatkę na posłankę nie tylko o liczbę parlamentarzystów, ale również m.in. o to "jaki jest próg wiekowy kandydata na prezydenta" (radna odpowiedziała najpierw, że "70", a po doprecyzowaniu, że chodzi o wiek, od którego można startować w wyborach prezydenckich odparła, że "18" - podczas gdy w rzeczywistości próg ten wynosi 35 lat).

Z kolei na pytanie o to "kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski" radna odparła, że "(Jan) Olszewski". Dopytywana, czy nie Tadeusz Mazowiecki, odparła, że jest to "sprawa dyskusyjna".

Źródło: rp.pl/ Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA