fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Ulotki posła PiS w katedrze. Trela: "Cwany Waldek" cwaniakuje

Waldemar Buda zadeklarował, że jest "absolutnie przeciw takim praktykom"
Fotorzepa / Marian Zubrzycki
W ławach katedry św. Stanisława Kostki w Łodzi znalazły się ulotki wyborcze posła PiS Waldemara Budy - donosi "Dziennik Łódzki". - Przepraszam i zapewniam, że będą wyjaśniał i reagował na tego typu sytuacje - oświadczył polityk.

Waldemar Buda jest posłem i wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Z list PiS kandyduje do Sejmu z okręgu numer 9 (Łódź). "Dziennik Łódzki" napisał, że przed weekendem w katedrze św. Stanisława Kostki znalazły się wyborcze ulotki polityka.

- Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy - powiedział Waldemar Buda, cytowany przez "Dziennik Łódzki". - Przepraszam i zapewniam, że będą wyjaśniał i reagował na tego typu sytuacje - zadeklarował kandydat.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Łodzi, kandydat Lewicy do Sejmu Tomasz Trela (SLD). "'Cwany Waldek' poseł Waldemar Buda z PiS znów cwaniakuje. Waldek, jak już idziesz do Kościoła to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem" - napisał na Twitterze. W sprawie ulotek w kościele Trela wysłał list otwarty do metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. Stwierdził w nim, że dotąd nie spotkał się "z tak cynicznym wykorzystywaniem Kościoła". Polityk SLD wyraził nadzieję, że arcybiskup podejmie "stosowne kroki", aby "w żadnym łódzkim kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca".

Źródło: Dziennik Łódzki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA