fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Wójcik: Polska jest wyspą wolności i praworządności

rp.pl
Jesteśmy wyspą praworządności. Z całą pewnością. Wolności i praworządności. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - mówił w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski drugiego etapu postępowania w zwiazku z naruszeniem praworządności.

Wójcik ocenił, że decyzja KE ma charakter "typowo polityczny", a jest tym dziwniejsza, że kadencja Komisji Europejskiej się kończy.

Wiceszef resortu sprawiedliwości stwierdził, że jest to dowód na to, iż Fransa Timmermansa, którego kandydaturę na szefa KE zablokowało PiS, "wciąż boli" głosowanie na jego niekorzyść.

Czytaj także: Komisja Europejska kwestionuje Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego

Według Michała Wójcika działania KE są  bezpodstawne, bo Polska jest krajem praworządnym, w którym nie są łamane żadne standardy. 

 - Jesteśmy wyspą praworządności. Z całą pewnością. Wolności i praworządności. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - ocenił Michał Wójcik.

Zdaniem Kamili Gasiuk-Pihowicz, drugiego gościa "Faktów po faktach", decyzja Komisji Europejskiej o wszczęciu drugiego etapu postępowania dowodzi, że KE dostrzegła, iż Prawo i Sprawiedliwość toczy "otwartą wojnę z sędziami" i jest sygnałem, że "marzenie niektórych PiS-owskich polityków się nie spełni".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA