Reklama

56 proc. badanych: Kaczyński powinien wycofać się z polityki

56 procent ankietowanych Polaków uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien wycofać się z polityki. Zdecydowanie uważa tak 38 proc. - wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Aktualizacja: 09.05.2018 19:11 Publikacja: 09.05.2018 18:11

56 proc. badanych: Kaczyński powinien wycofać się z polityki

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

amk

Badanym zadano pytanie o stan zdrowia prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński od kilku dni porusza się o kulach, jest coraz częściej pacjentem szpitala przy ul. Szaserów.

Wśród badanych 18 procent uważa, że prezes PiS "jest zdrowy".  Przeciwnego zdania jest 46 proc. ankietowanych.

Większą pewność co do złego stanu zdrowia prezesa ma 67 proc. ankietowanych sympatyzujących z PO, 15 proc. spośród nich jest przeciwnego zdania.

Wyborcy PiS w tej kwestii są podzieleni niemal pół na pół (32:34 proc.)

Reklama
Reklama

Więcej niż jedna trzecia ankietowanych, 36 proc. nie ma  na ten temat zdania.

Przy okazji badania ankietowanym zadano też pytanie o to, jak stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego powinien wpłynąć na jego aktywność w życiu politycznym.

Zdaniem aż 56 proc. ankietowanych prezes powinien wycofać się z polityki, z czego 38 proc. opowiada się za tym "zdecydowanie".

24 proc. pytanych sądzi, że Kaczyński powinien w polityce pozostać, a zdania na ten temat nie ma 20 proc.

Najwięcej zwolenników odejścia Kaczyńskiego jest wśród wyborców PO - 77 proc. : 15 proc.

Większość sympatyków Prawa i Sprawiedliwości , 53 proc. uważa, że nie ma powodu, by prezes zrezygnował z udziału w polityce, ale aż 30 proc. z nich jest zdania, że Jarosław Kaczyński powinien z polityki odejść. 

Reklama
Reklama

Badanie dla WP na panelu Ariadna zostało przeprowadzone w dniach 4-8 maja na reprezentacyjnej próbie 1077 osób metodą CAWI.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Barbara Nowacka: Żałuję, że edukacja zdrowotna nie jest przedmiotem obowiązkowym
Polityka
Jan Maria Jackowski dla „Rz”: To trudny moment dla PiS. Nie mają skąd czerpać poparcia
Polityka
Kolejny polityk odchodzi z Polski 2050. „Jestem wierny obietnicom”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama