Reklama
Rozwiń

Pracodawcy z branży prawniczej chcą kolejnych zmian w pakiecie antykryzysowym

Polski Związek Pracodawców Prawniczych jest poważnie zaniepokojony wpływem stanu epidemii na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W piśmie skierowanym do najwyższych organów władzy postuluje uzupełnienie pakietu antykryzysowego m.in. o możliwość dokonywania czynności w drodze telekonferencji lub wideokonferencji oraz wydłużenia kadencji prezesów sądów.

Publikacja: 27.03.2020 10:28

Pracodawcy z branży prawniczej chcą kolejnych zmian w pakiecie antykryzysowym

Foto: Adobe Stock

dgk

W przyjętym 26 marca stanowisku PZPP poparł stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej z 14 marca 2020 r. oraz stanowisko Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z 16 marca 2020 r. dotyczące konieczności dokonania pilnych zmian legislacyjnych, regulujących funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

- Przyjmując z zadowoleniem rozwiązania proponowane w opracowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, Związek zwraca uwagę, że szereg kwestii pozostaje poza przedmiotem proponowanej regulacji - czytamy w stanowisku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Prawo w Polsce
Ślub Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim. Watchdog pyta o koszty, ale studzi emocje
Zawody prawnicze
„Sądy przekazały sprawy radcom”. Dziekan ORA o skutkach protestu adwokatów
Konsumenci
Tysiąc frankowiczów wygrywa z mBankiem. Prawomocny wyrok w głośnej sprawie
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono