fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Władysław Teofil Bartoszewski: lekarze zarabiają śmieszne pieniądze

Fotorzepa, Robert Gardziński
Władysław Teofil Bartoszewski w programie "Onet Rano” wypowiedział się na temat polskiej służby zdrowia. - To są absurdy, jak się mówi o tym, że kolejki w SOR, które są monstrualne, nagle się zmniejszą do jednej godziny albo że będzie można natychmiast znaleźć specjalistę - powiedział.

- SOR nie można zreformować, jeżeli nie będzie sieci lekarzy domowych, którzy mogą przyjąć większość pacjentów - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski w programie „Onet Rano”. - Wykształcenie lekarza zajmuje mniej więcej osiem lat. Oni zarabiają śmieszne pieniądze. Brakuje tysięcy specjalistów. Bez podniesienia procentu PKB wydawanego na służbę zdrowia nic nie naprawimy - dodał.

Czytaj także: PFN: 20 mln zł na promocję Polski, 51 obserwujących na Instagramie

Bartoszewski wypowiedział się również na temat Polskiej Fundacji Narodowej, która zapłaciła w ciągu kilkunastu miesięcy ponad 5,5 mln dol. amerykańskiej firmie PR-owskiej za wypromowanie naszego kraju w USA. - Ta fundacja jest absolutnie niesprawna. To kolejny przykład tego, że nie wiedzą, co robią - stwierdził. - Ewidentnie amerykańska organizacja znalazła sobie frajerów, których można nabrać - dodał.  - Główny problem polega na tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma zielonego pojęcia, jak funkcjonuje życie za granicą, bo się nigdy tym nie interesowali. Kaczyński jest bardzo skutecznym politykiem w kraju, ale zagranicą się nigdy nie interesował, w przeciwieństwie do swojego zmarłego brata - zaznaczył Władysław Teofil Bartoszewski.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA