fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Powstała petycja popierająca Dudę i Szydło

PAP/Jacek Turczyk
Blisko 10 tys. osób podpisało petycję poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Internetowy apel do środowisk patriotycznych wystosowała Polonia amerykańska i kanadyjska na portalu www.change.org. "W obecnym czasie jesteśmy świadkami skoordynowanych ataków na Prezydenta RP Andrzeja Dudę i rząd pani premier Beaty Szydło, mających na celu uniemożliwienie im wykonywania konstytucyjnych obowiązków i uprawnień" – piszą pomysłodawcy petycji. I apelują do wszystkich środowisk patriotycznych na całym świecie o podjęcie inicjatyw, które nie tylko wyrażą szacunek, uznanie i poparcie dla wybranych w demokratyczny sposób prezydenta i rządu, ale także powstrzymają postawy, które są jawnym pogwałceniem woli narodu.

Twórcy petycji podkreślają, że od ponad 10 lat są świadkami zorganizowanej nagonki medialnej na wszystko, co polskie, narodowe i katolickie. - Nagonka ta nazywana często „przemysłem pogardy" stała się wizytówką polityków Platformy Obywatelskiej, PSL-u, SLD oraz wszystkich tych, dla których święte wartości tego narodu są głupstwem lub zgorszeniem - twierdzą. I dodają, że dziś, gdy symbolem nadchodzących pozytywnych zmian ponownie stała się prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele, maszyna "przemysłu pogardy" ruszyła z wielkim impetem.

"Nie możemy pozostać biernymi świadkami współczesnej historii. Nie pozwólmy, by ludzie pokroju posła Stefana Niesiołowskiego bezprawnie oczerniali rządzących i podjudzali do nienawiści. By ubeckim obyczajem składali donosy na własny kraj do obcych urzędów. Obłuda, arogancja i brak godności osobistej to dominujące cechy większości obecnej" - apelują twórcy petycji. Przez kilkadziesiąt godzin swój podpis pod internetowym apelem złożyło ponad 9 tys. osób z kraju i z zagranicy.

Internauci tłumaczą też swoje poparcie. "Zmiany w Polsce idą w dobrym kierunku. Trzymajmy się razem" – pisze mieszkanka Pułtuska. Inna, z Lublina tłumaczy, że jest to jedyny Prezydent i rzad, który jest w stanie uratować Polskę przed totalną klęską.

Autorzy petycji apelują, by 13 grudnia stanąć w szeregu lub jednoczyć się duchowo z uczestnikami piątego Marszu Wolności i Solidarności w Warszawie. Wyruszy on o godz. 13 z pl. Trzech Krzyży.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA