fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sadiq Khan ponownie burmistrzem Londynu

Sadiq Khan
AFP
Sadiq Khan znowu został burmistrzem Londynu. Lewicowy kandydat pokonał konserwatystę Shauna Bailey'a.

"Jestem zaszczycony zaufaniem londyńczyków, którzy zdecydowali, bym nadal przewodził najwspanialszemu miastu na świecie" - mówił zaraz po wyborze Sadiq Khan. Polityk obiecał mieszkańcom Londynu "jasną przyszłość po ciemnej erze pandemii". Podkreślił, że wyniki wyborów lokalnych w Anglii i regionalnych w Walii i Szkocji pokazują, że kraj nadal jest podzielony, rany po brexicie się nie zagoiły, a w kraju trwają wojny kulturowe. Zapowiedział, że będzie chciał budować mosty i nie będzie lekceważył głosu tych, którzy nie oddali na niego głosu.

51-letni Sadiq Khan, prawnik, specjalizujący się w prawach człowieka, pochodzi z rodziny o korzeniach pakistańskich. Jest politykiem umiarkowanego skrzydła brytyjskiej lewicy. W 2016 roku jako pierwszy w historii muzułmanin, został burmistrzem Londynu.

W czasie pierwszej kadencji podkreślał, że mimo brexitu, prounijny Londyn pozostaje otwarty dla emigrantów, w tym Polaków. Kładł nacisk na walkę o czystość powietrza, ograniczając między innymi wjazd do centrum dla samochodów emitujących największe zanieczyszczenia. Ograniczał podwyżki cen biletów na metro, jedne z najwyższych w Europie. Przeciwnicy zarzucali mu, że za jego rządów wzrastała przestępczość.Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA