fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Grodzki w orędziu: Wzywamy rząd do opamiętania

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jesteśmy w punkcie zwrotnym naszej historii. Polski rząd chce zawetować nowy budżet Unii Europejskiej, a tym samym Fundusz Odbudowy Gospodarki po pandemii koronawirusa - powiedział w orędziu marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki stwierdził, że rząd nie chce powiązania budżetu z przestrzeganiem praworządności i dlatego odbierze Polakom należne im pieniądze, tak potrzebne szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.

Weto, mówił marszałek, odbierze pieniądze rolnikom, samorządom, medykom i przedsiębiorcom, i ugodzi w  interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski.

- Poświęcanie ich na ołtarzu doraźnych rozgrywek koalicji rządzącej jest sprzeczne z dobrem naszego kraju - mówił Grodzki.

Czytaj także:

Morawiecki i Orban: Polska i Węgry działają dla dobra UE

- Przecież to proste – wystarczy być praworządnym: przestrzegać Konstytucji, trójpodziału władzy, niezależności sądownictwa, poszanowania praw człowieka i godności ludzkiej - mówił marszałek. - Rozumieją to wszystkie kraje UE, poza dwoma, które lekceważą praworządność i reguły demokratyczne. Fundamentalne wartości są im obce. To bardzo niebezpieczne.

Grodzki przypomniał, że to Polacy w referendum zdecydowali o przystąpieniu do UE i rząd nie ma mandatu do wyprowadzenia z niej Polski bez pytania o zdanie obywateli. A w ich najgłębszym interesie leży Polska suwerenna i praworządna w centrum zjednoczonej Europy.

Grodzki zaapelował do rządu o "opamiętanie" i wycofanie się z zamiaru zawetowania budżetu.

- Senat dołoży wszelkich starań, by zwyciężył interes Polski, w której praworządność, fundamenty demokracji, równość obywateli wobec prawa nie są kwestionowane - zakończył Grodzki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA