fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Chiński dziennik: System edukacji w Hongkongu to choroba

AFP
System edukacji w Hongkongu został określony przez "People's Daily", dziennik Komunistycznej Partii Chin mianem "choroby", która musi zostać wyleczona - informuje Reuters.

W artykule redakcyjnym chińskiego dziennika czytamy, że szkoły w Hongkongu "zaszczepiają uczniom wartości, które prowadzą do nielegalnych zachowań".

Od czasu rozpoczęcia w czerwcu prodemokratycznych protestów w Hongkongu chińskie media wielokrotnie oskarżały podręczniki do "sztuk wyzwolonych", obowiązkowego przedmiotu w liceach w Hongkongu, o zawieranie treści, które wywierają wpływ na młodych ludzi uczestniczących w protestach na ulicach miasta.

"Może chodzi o materiały edukacyjne do 'sztuk wyzwolonych', a może o nauczycieli w szkołach, którzy traktują klasy jako podatny grunt dla (zaszczepiania) ich politycznego punktu widzenia" - czytamy w "People's Daily".

Dziennik ubolewa, że materiały edukacyjne w szkołach w Hongkongu "ignorują rzeczywistość, mijają się z prawdą i są pełne uprzedzeń... można sobie wyobrazić, że zatruwają umysły młodych ludzi".

Zajęcia ze "sztuk wyzwolonych" są prowadzone w szkołach w Hongkongu od 2009 roku.

- Jednym z podstawowych założeń tych zajęć jest nauczenie krytycznego myślenia - mówi Tin Fong Chak, wiceprzewodniczący związku zawodowego nauczycieli zawodowych w Hongkongu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA