fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Oto nowy premier Ukrainy? Dotychczas był zastępcą szefa administracji Zełenskiego

president.gov.ua [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]
Ołeksij Honczaruk, dotychczasowy zastępca szefa administracji Wołodymyra Zełenskiego, jest kandydatem prezydenta Ukrainy na nowego szefa rządu - twierdzą miejscowe media.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński zaproponuje parlamentowi mianowanie Ołeksija Honczaruka na premiera. Według gazety internetowej "Ukraińska Prawda" w środę Zełenski i jego rozpoczną konsultacje w sprawie nominacji innych członków rządu.

„Nie jest to żadna nieufność wobec Honczaruka, ale zrozumienie, że działania każdego ministra wpłyną w jakiś sposób na reputację prezydenta, jest więc on za to odpowiedzialny. Tak to postrzega społeczeństwo” - tłumaczyło źródło ukraińskiego portalu.

Honczaruka obecnie zajmuje stanowisko zastępcy szefa Biura Prezydenta. Posiada wykształcenie prawnicze, pracował jako partner w jednej z kancelarii prawnych.

Jak pisze ukraińska agencja Unian na wiosnę Dmytro Dubilet, współzałożyciel Monobanku, przedstawił Honczaruka szefowi Biura Prezydenta Ukrainy Andrijowi Bohdanowi, który później zdecydował się na sprowadzenie go do administracji państwowej. Agencja podkreśla dobre relacje szefa biura ze swoim zastępcą. Honczaruk towarzyszy prezydentowi w podróżach służbowych i ważnych spotkaniach biznesowo-ekonomicznych - dodaje Unian.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA