fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Paweł Mucha: Drugiego września wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce

AFP
Jak powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, 2 września, podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce, można spodziewać się wystąpienia prezydenta USA.

Amerykański przywódca będzie gościł w Polsce od 31 sierpnia do 2 września. Podczas swojej wizyty weźmie między innymi udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia drugiej wojny światowej.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zaznaczył w Polskim Radiu 24, że przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych nie odbędzie się w Warszawie, a w jednym z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze.

Czytaj także: Donald Trump publikuje na swoim profilu wpis ambasady w Warszawie

W opinii Muchy zbliżająca się wizyta Trumpa w Polsce jest kolejnym dowodem na to, że relacje polsko-amerykańskie nigdy wcześniej nie były tak intensywne. Jak podkreślił,  ogromną rolę w procesie umacniania współpracy odegrał prezydent Andrzej Duda.

Mucha dodał także, że Polska jest rzecznikiem współpracy transatlantyckiej całej Europy Środkowo-Wschodniej. - Szczególnie dobre osobiste relacje prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wzmacniają pozycję naszego kraju. Myślę, że wiele państw patrzy na te relacje ze wskazaniem, że są one bardzo bliskie. To przynosi wiele korzyści dla Polski: w sferze energetycznej, gospodarczej i w sferze bezpieczeństwa - powiedział Paweł Mucha. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA