fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francja: Ministrowie przyłapani na corridzie. Będzie dymisja?

adobestock
Dwóch francuskich ministrów znalazło się pod ostrzałem medialnym obrońców praw zwierząt po tym, jak zostali sfotografowani podczas walki byków na południu kraju.

Jacqueline Gourault, minister spójności terytorialnej, oraz Didier Guillaume, szef resortu rolnictwa, zostali zauważeni w środę podczas walki byków w Bayonne w południowo-zachodniej Francji.

Dwoje ministrów bawiło na imprezie razem z burmistrzem Bayonne - wynika z fotografii, która została opublikowana na Twitterze przez dziennikarza francuskiej gazety regionalnej "Sud-Ouest".

Ich obecność na corridzie wywołała falę krytyki w mediach społecznościowych i nie tylko. Szczególnie mocno atakowano Didiera Guillaume, który jako minister rolnictwa odpowiada również za dobrostan zwierząt.

Fundacja Bardot, grupa zajmująca się prawami zwierząt, założona przez francuską aktorkę Brigitte Bardot, stwierdziła w wydanym oświadczeniu, że „nie ma granic, jeśli chodzi o degenerację” ministrów, dodając, że spektakl był „barbarzyński”.

Przeciwko obecności ministrów na podobnych wydarzeniach wypowiedziały się także Fundacja 30 millions d'amis,  L214 i One Voice. - Minister dobrostanu zwierząt, który bierze udział w zabiciu 6 byków! Jak można objąć taki urząd i uczestniczyć w tych zabójstwach? - pytał z kolei paryski polityk Jean-Luc Romero z Partii Socjalistycznej.

Źródło: rp.pl/ thelocal.fr
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA