fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poseł Kukiz'15: Na listach razem z PSL? Odchodzę

Paweł Kukiz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15, zapowiedział, że w związku z podpisaniem porozumienia programowego przez Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz wspólnym startem ugrupowań w wyborach parlamentarnych pod szyldem PSL, występuje ze swojego klubu poselskiego.

"Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz'15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej dziś jest mój ostatni dzień w Kukiz'15. Jutro w Sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz'15" - zapowiedział na Twitterze Jerzy Kozłowski.

Polityk już wcześniej deklarował, że w przypadku porozumienia z PSL opuści szeregi swojej formacji. "Chciałbym wszystkim zainteresowanym oświadczyć, że nie wystartuję w wyborach z list Konfederacji. Wcześniej wielokrotnie w mediach informowałem, że nie wystartuję również z list PSL" - pisał np. 30 lipca.

W czwartek o wspólnych planach wyborczych poinformowali na konferencji prasowej prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz i szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. Liderzy PSL i Kukiz'15 podpisali porozumienie programowe oparte, jak mówili, na programie zawartym w trzech pakietach: obywatelskim, gospodarczym i antykorupcyjnym.

Dowiedz się więcej: Oficjalnie: PSL i Kukiz'15 wystartują wspólnie

Kozłowski wywalczył mandat w wyborach w 2015 roku w okręgu kaliskim. Uzyskał 10,5 tys. głosów.

To już kolejny w ostatnich dniach polityk, który oficjalnie przechodzi z Kukiz'15 do Prawa i Sprawiedliwości. 26 lipca w rozmowie z Radiem Olsztyn poseł Andrzej Maciejewski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję z list Kukiz'15, zamiast tego chce wystartować z PiS "jeśli będzie to możliwe". Następnego dnia informację o opuszczeniu sejmowego klubu Kukiz'15 i przejściu do partii Jarosława Kaczyńskiego przez posła Norberta Kaczmarczyka podał "Kurier Tarnowski". W ostatni dzień listopada ugrupowanie Pawła Kukiza opuścił Tomasz Rzymkowski, także przenosząc się do PiS.

Przeczytaj: Rzymkowski opuszcza Kukiz'15 i przechodzi do PiS

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA