fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Schetynie ufa mniej ankietowanych, niż ministrowi rolnictwa

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Prezydent Andrzej Duda jest liderem rankingu zaufania do polityków, opublikowanego przez CBOS. Na drugim miejscu w sondażu znalazł się premier Mateusz Morawiecki, a na trzecim ex aequo była szefowa rządu Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Andrzejowi Dudzie ufa prawie dwóch na trzech ankietowanych - 64 procent. Odmiennego zdania jest 22 procent pytanych przez CBOS. Zaufanie do Mateusza Morawieckiego wyraziło 54 procent a do Beaty Szydło  i Zbigniewa Ziobry - po 47 procent. Na kolejnym miejscu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński, cieszący się zaufaniem 44 procent respondentów. Pierwszym politykiem spoza obozu rządowego jest Paweł Kukiz, któremu ufa 40 proc. ankietowanych. Kolejnym, jeszcze za Mariuszem Błaszczakiem i Jarosławem Gowinem - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (30 procent wskazań).

Największą nieufnością respondenci darzą Grzegorza Schetynę (47 procent). Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zdecydowanie wyprzedza pod tym względem Jarosława Kaczyńskiego (39 procent), a na kolejnych miejscach znaleźli się Beata Szydło (36 procent) i Zbigniew Ziobro (33 procent).

Politykiem, który budzi największą obojętność, jest Paweł Kukiz. Taką odpowiedź wybrała jedna czwarta ankietowanych przez CBOS. Lider Kukiz'15 pod tym względem wyprzedził Jarosława Gowina i Grzegorza Schetynę (po 21 procent). Szefowi PO ufa z kolei niewiele więcej respondentów - 23 procent.

W zestawieniu CBOS politykiem, który jest najbardziej nieznany ankietowanym, jest Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a od 2019 minister-członek Rady Ministrów. Mimo że był on bardzo aktywny m.in. przy rozmowach z nauczycielami czy przy okazji powodzi na południu Polski, nie zna go 60 procent ankietowanych. Niewiele więcej, niż nową minister spraw wewnętrznych Elżbietę Witek (58 procent).

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 4-11 lipca 2019 roku na liczącej 1077 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA