fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Komu ufają Polacy? Dudzie, Morawieckiemu i Tuskowi. Na drugim biegunie Korwin-Mikke

EP/ Geert VANDEN WIJGAERT
Andrzejowi Dudzie ufa 46,7 procent ankietowanych w sondażu IBRiS dla Onetu. Prezydent jest liderem rankingu zaufania już drugi miesiąc z rzędu.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu ufa 42,5 proc. pytanych przez IBRiS. Na podium wrócił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier, któremu ufa 39,9 proc. badanych, wyprzedził szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza (39,1 proc.).

Na kolejnych miejscach w sondażu znaleźli się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezes PiS Jarosław Kaczyński i wicepremier Beata Szydło. Dopiero na dalszych pozycjach znaleźli się politycy opozycyjni, na czele z Robertem Biedroniem.

Liderem rankingu nieufności w sondażu przeprowadzonym dla Onetu jest Janusz Korwin-Mikke. Byłemu europosłowi nie ufa trzech na czterech ankietowanych, w tym 58,6 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie nie ufam". Drugi w takiej klasyfikacji jest Jarosław Kaczyński (58 proc. negatywnych odpowiedzi), a trzeci Zbigniew Ziobro (56,6 proc.)

Robert Gwiazdowski, lider startującego do Parlamentu Europejskiego ugrupowania Polska Fair Play, jest Polakom najmniej znany, spośród polityków ujętych w sondażu. Odpowiedź "nie znam" wybrało przy nim 65,7 proc. badanych. Na drugim miejscu jest Adrian Zandberg z partii Razem (41,9 proc.).

Najbardziej obojętny ankietowanym jest Robert Biedroń (26,5 proc.), który wyprzedził Pawła Kukiza (26,1 proc.) i Włodzimierza Czarzastego (24 proc.)

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA