fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Barbara Nowacka dołącza do Koalicji Obywatelskiej. Jan Śpiewak: Zachowała się nielojalnie

Jan Śpiewak
rp.pl
- Barbara Nowacka dołączyła do zgniłego kompromisu, bo myśli, że ludzie zagłosują na zjednoczoną opozycję. Śmiem wątpić: ludzie chcą wiarygodności, chcą uczciwości, a Platforma Obywatelska im tego nie daje - uważa Jan Śpiewak.

Gdy pojawiła się informacja, że Inicjatywa Polska kierowana przez Barbarę Nowacką zamierza iść do wyborów samorządowych razem z Koalicją Obywatelską, czyli porozumieniem PO i Nowoczesnej, z lewej strony sceny politycznej na liderkę IP posypały się gromy. Tak SLD, jak parta Razem, czy Robert Biedroń - "nadzieja polskiej lewicy" - sugerowali lub wprost stwierdzali, że Nowacka zdradziła lewicowe ideały, że "się sprzedała".

- Trudne czasy wymagają odwagi. Odwagi i jedności - mówiła liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Decyzję Barbary Nowackiej o przystąpieniu do Koalicji Obywatelskiej komentował w Polsat News Jan Śpiewak. Zdaniem kandydata na prezydenta Warszawy liderka Inicjatywy Polska zachowała się nielojalnie wobec swoich współpracowników z ugrupowania.

Informację o przystąpieniu do Koalicji Obywatelskiej wywołało u niego "ogromny ból serca". - Postawiła innych członków wręcz w niemożliwej sytuacji, bo dzisiaj ona prowadzi kampanię przeciwko nim - skomentował.

Śpiewak powiedział, że przed ogłoszeniem startu w wyborach na prezydenta Warszawy, rozmawiał z Barbarą Nowacką. Miał usłyszeć od niej, że nie poprze Rafała Trzaskowskiego. Dziś liderka IP wystąpiła na wspólnej konferencji z kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

- Barbara Nowacka chce nas przekonać, że jej dołączenie (do Koalicji Obywatelskiej), ten zgniły kompromis, który zawarła, ma sprawić, że więcej ludzi zagłosuje na zjednoczoną opozycję. Śmiem wątpić: ludzie chcą wiarygodności, chcą uczciwości, a Platforma Obywatelska im tego nie daje  - mówił Śpiewak w Polsat News.

Źródło: rp.pl/ Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA