fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PO apeluje do Dudy o wycofanie się ze słów o UE. "Nie możemy udawać, że ich nie słyszeliśmy"

Platforma Obywatelska
- Wszyscy widzimy jak zmieniła się Warszawa, jak zmieniały sie miasta, miasteczka i wsie. W dużej mierze dzięki inwestycjom z pieniędzy z UE. Polska potrzebuje UE, Polska potrzebuje wspólnoty i pieniędzy na inwestycje. Apeluję do samorządowców: podpisujmy apel do prezydenta Dudy - mówi w spocie internetowym Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

Treść apelu brzmi: "My samorządowcy sprzeciwiamy się wszelkim próbom wyjścia Polski ze struktur Unii Europejskiej".

To reakcja na wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Leżajsku sprzed kilku dni.

- Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi, a na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawiać Polskę - mówił na Podkarpaciu prezydent.

Duda podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska podkreślał, że Polacy "mają prawo do tego, by się sami rządzić i decydować o tym, jaki Polska ma mieć kształt, i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali instytucje w Polsce zbutwiałe cały czas i cały czas gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami".

Prezydent wyraził też nadzieję, iż na zakończenie kadencji obecnego parlamentu, a także kadencji prezydenta Polacy będą mieć przekonanie, iż rządzący myślą o obywatelach, a nie "wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika".

W klipie lider PO Grzegorz Schetyna apeluje do prezydenta o wycofanie się ze słów z Leżajska o "wyimaginowanej wspólnocie". Od momentu ich wygłoszenia, są głównym tematem politycznym tygodnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA