fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Izrael: Żona premiera defraudowała pieniądze na jedzenie?

AFP
Żona premiera Izraela Benjamina Netanjahu, Sara i zastępca dyrektora biura szefa izraelskiego rządu zostali oskarżeni o naruszenie przepisów, zakazujących zamawiania za publiczne pieniądze posiłków, w sytuacji w której premier i jego żona mogą korzystać z usług oddelegowanego do ich rezydencji kucharza - informuje "Haaretz".

Sara Netanjahu miała nakazywać personelowi zatrudnionemu w rezydencji premiera Izraela zamawiać posiłki z eleganckich restauracji.

Łączna wartość zamówionych dań pomiędzy 2010 a 2013 rokiem wyniosła 360 tys. szekli (99 tys dolarów). Tymczasem przepisy zakazują opłacania z pieniędzy publicznych posiłków zamawianych w czasie, gdy premier ma do dyspozycji własnego kucharza.

Oprócz żony premiera oskarżony został także Ezra Saidoff, były zastępca dyrektora generalnego biura szefa rządu. Pozew przeciwko nim wpłynął do sądu w Jerozolimie. Obydwoje oskarżeni są o defraudację i oszustwo.

Śledczy zebrali dowody na to, że żona premiera nakazała ukrycie faktu, iż w czasie, gdy zamawiane były posiłki o których mowa, kucharz i personel kuchni zatrudniony w rezydencji premiera przebywali w pracy. Według oskarżycieli Sara Netanjahu wiedziała, że zamawiając posiłki, mimo obecności kucharza w rezydencji, łamie prawo.

Do oskarżenia żony szefowej rządu doszło po tym jak prokuratura nie zdołała załatwić sprawy polubownie, ponieważ Sara Netanjahu nie zgodziła się zwrócić kosztów zamówionych niezgodnie z prawem posiłków i przyznać się do winy.

Źródło: Haaretz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA