fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Królowa Elżbieta II zaskoczyła wszystkich

AFP
Królowa Elżbieta II była niespodziewanym gościem na pokazie mody btyryjskiego projektanta Richarda Quinna.

Królowa Elżbieta II, na pokazie Richarda Quinna zajęła miejsce w pierwszym rzędzie obok redaktorki naczelnej amerykańskiej edycji „Vogue’a".

 

Gdy weszła do pomieszczenia, w którym odbywał się pokaz, panowała cisza. Aby oddać królowej hołd, publiczność wstała, a monarchini skupiła na sobie całą uwagę fotoreporterów.

Wizyta królowej związana była z wręczeniem nagrody Queen Elizabeth II Award for British Design. Wyróżnienie to zostało przyznane po raz pierwszy. Laureatem nagrody jest słynący z odważnych i awangardowych projektów Richard Quinn.

Nagroda, którą przyznała projektantowi królowa Elżbieta II, będzie od teraz będzie wręczana co roku. Ma ona podkreślać rolę, jaką moda odgrywa w dyplomacji i społeczeństwie. Przyznawana będzie brytyjskim projektantom, którzy wykażą się nieprzeciętnym talentem i oryginalnością, a także udowodnią, że ich pomysły mają wpływ na otoczenie.

Jak powiedziała sama królowa, nagroda jest uznaniem dla brytyjskiego przemysłu modowego za "wybitne rzemiosło" i została stworzona, aby oddać „hołd dla branży".

Richard Quinn podkreślał, że odebranie nagrody było dla niego „surrealistyczne” oraz, że królowa miała wpływ na jego kolekcję. - Zdecydowanie uważam, że jest ikoną mody - podkreślał. 

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA