fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kim Dzong Un i jego ojciec używali nielegalnych paszportów

Twitter/Reuters
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i jego ojciec Kim Dzong Il korzystali z nielegalnie zdobytych brazylijskich paszportów, by ubiegać się o wizy w państwach zachodnich.

Paszporty miały być wykorzystywane przez północnokoreańskiego przywódcę w latach 90. Agencja Reutera opublikowała kserokopie wykorzystywanych dokumentów. 

Dokumenty miały być wykorzystywane do ubiegania się o wizy w co najmniej dwóch zachodnich państwach - powiedział informator Reutera, który chce zachować anonimowość. 

Paszporty mogły również służyć Kim Dzong Ilowi i Kim Dzong Unowi do podróży do Brazylii, Japonii i Hongkongu.

O wizycie Kim Dzong Una w Japonii w 1991 roku pisała kilka lat temu japońska gazeta Yomiuri Shimbun. Poinformowano wówczas, że syn północnokoreańskiego przywódcy wjechał do kraju wykorzystując brazylijski paszport.

Paszport Kim Dzong Una został wydany na nazwisko Josef Pwag, zaś jego ojca na nazwisko Ijong Tchoi. Z dokumentów wynika, że obaj mieli urodzić się w Sao Paolo. Na dokumentach pojawiła się pieczątka ambasady Brazylii w Pradze.

Sprawy nie komentuje Ambasada Korei Północnej w Brazylii. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi brazylijskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA