fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Pentagon zakaże używania telefonów komórkowych?

Wikimedia Commons/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)/David B. Gleason
Departament Obrony Stanów Zjednoczonych prowadzi przegląd regulacji dotyczących używania urządzeń elektronicznych wyposażonych w GPS w Pentagonie.

Pentagon poinformował, że rozważany jest całkowity zakaz używania telefonów komórkowych.

Jak podaje CNBC, decyzja ministra obrony Jima Mattisa o przeglądzie istniejących regulacji oraz procedur dotyczących używania urządzeń elektronicznych z nadajnikiem GPS w Pentagonie, miała być częściowo umotywowana niedawną publikacją danych zebranych przez w fitnessowej aplikacji Strava. Aktywność jej użytkowników ujawniła tajne informacje o lokalizacji oraz działaniach żołnierzy w amerykańskich bazach wojskowych na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Pentagon zajmuje się obecnie sprawdzaniem wykorzystania smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w bazach wojskowych na całym świecie. Gazeta "The Military Times" podała, że sekretarz obrony James Mattis rozważał ich zakaz jeszcze przed sprawą związaną z aplikacją Strava.

Dana White, rzeczniczka prasowa Mattisa, powiedziała, że sprawa nie dotyczy jedynie telefonów komórkowych, ale także innych urządzeń. - Chodzi o kompleksowe spojrzenie na bardzo dynamiczną technologię - zaznaczyła.

Zakaz używania urządzeń elektronicznych objąłby ponad 22 tys. pracowników Pentagonu. Na razie nie podjęto jednak decyzji w tej sprawie.

Pentagon z siedzibą w Wirginii jest jednym z największych budynków biurowych na świecie. Pracuje w nim ponad 30 000 osób. Zakaz używania osobistych smartfonów w Pentagonie może być dla niektórych niedogodnością, ale eksperci twierdzą, że urządzenia te mogą być wykorzystywane nie tylko do śledzenia, ale są również łatwe do zhakowania.

Źródło: cnbc.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA