Polityka

Prof. Zybertowicz: To rząd PiS, a nie autorski rząd Morawieckiego

Fotorzepa, Radek Pasterski
- Rekonstrukcja skończy się wraz z moją infekcją - żartował w "Śniadaniu Radia Zet" prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz. Zybertowicz podkreślił, że w kwestii rekonstrukcji "wiele rzeczy rozstrzygnęło się zanim dowiedziała się o nich opinia publiczna".

Prof. Zybertowicz podkreślił. że "wszystkie zmiany kadrowe, z wyjątkiem tych dotyczących kręgu najbliższych współpracowników" premiera będą konsultowane z kierownictwem PiS, ponieważ "to nie jest autorski rząd Morawieckiego", tylko rząd PiS.

Prezydencki doradca dodał, że od listopada, gdy zaczęło mówić się o rekonstrukcji, towarzyszy mu infekcja. - Poprawiło mi się trochę, po uzyskaniu wotum zaufania przez rząd - żartował. Dodał, że infekcja skończy się, gdy skończy się rekonstrukcja.

Szczegółów dalszych zmian w rządzie prof. Zybertowicz jednak nie ujawnił. - To nie w programach medialnych kształtuje się skład rządu - podkreślił. 

Tymczasem poseł PO Robert Tyszkiewicz zwrócił uwagę, że jak dotąd w ramach rekonstrukcji w rządzie "nie zmienił się ani jeden minister". - Premiera nie wymieniono tylko zamieniono. (Morawiecki) jest od dwóch lat w rządzie, ponosi odpowiedzialność za jego działania - mówił.

Z kolei Marek Sawicki z PSL ocenił, że rekonstrukcja potrwa nawet do "połowy kwietnia, kiedy dowiemy się, że premierem jest jednak Jarosław Kaczyński".

Źródło: Radio Zet, Polsat News

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL