fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Korea Północna pracuje nad nową rakietą międzykontynentalną?

AFP
Korea Północna pracuje nad bardziej zaawansowaną wersją międzykontynentalnej rakiety balistycznej KN-20, która - teoretycznie - może dosięgnąć terytorium USA - informuje CNN, powołując się na przedstawiciela amerykańskich władz.

Nowa rakieta międzykontynentalna ma być tylko częścią wzmożonych wysiłków reżimu Kim Dzong Una zmierzającego do rozbudowy potencjału rakietowego i zwiększenia siły ofensywnej Pjongjangu - twierdzą amerykańscy urzędnicy zaznajomieni z problematyką Korei Północnej.

Z informacji uzyskanych przez CNN wynika, że postępy w pracach dokonywane przez Koreę Północną zmuszają USA do ponownej analizy tego, jak szybko Korea Północna może zacząć stanowić zagrożenie dla terytorium Stanów Zjednoczonych.

Korea Północna udoskonala również paliwo rakietowe, wyrzutnie rakietowe, systemy namierzania i systemy celownicze - twierdzi rozmówca CNN.

Władze USA szacują, że już w 2018 roku Korea Północna może dokonać znaczących postępów w pracach nad miniaturyzacją ładunku jądrowego, co pozwoliłoby umieścić go w głowicy międzykontynentalnej rakiety. 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA