fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jacek Protasiewicz: To bitwa stalingradzka dla PiS

Jacek Protasiewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
PiS wycofał się z ustawy metropolitalnej ws. tzw. wielkiej Warszawy, ponieważ "jest w defensywie, w odwrocie" - mówił w TVN24 Jacek Protasiewicz, polityk Unii Europejskich Demokratów.

Protasiewicz ocenił, że PiS znajduje się w defensywie od momentu "spektakularnej porażki w Brukseli", którą poniósł rząd próbując zablokować przedłużenie kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Porażkę PiS ws. Tuska Protasiewicz porównał do bitwy pod Stalingradem, kluczowego momentu II wojny światowej, który wyznaczał kres ofensywy wojsk III Rzeszy w ZSRR.

Protasiewicz zwrócił uwagę, że projekt ustawy metropolitalnej, wycofany przez PiS, wcześniej "przeleżał kilka miesięcy w Sejmie, choć od początku zwracano uwagę, że jest wadliwy".

- Od początku mówiono, że jest to projekt nonsensowny politycznie, który próbuje ułatwić PiS-owi skok na prezydenturę Warszawy - podkreślił. Dlatego, jego zdaniem, projekt nie jest wycofywany ze względu na jego słabości - bo gdyby tak było wówczas, jak twierdzi poseł, nigdy nie trafiłby do Sejmu. - Jest wycofywany w ramach rejterady wycofywania się z ofensywnych działań politycznych - podsumował.

Protasiewicz odniósł się też do sondażu TVN24, z którego wynika, że 65 proc. Polaków domaga się odejścia Antoniego Macierewicza (to wzrost w ciągu miesiąca o 8 punktów procentowych).

- Poza nonsensownym atakiem na Donalda Tuska, który skończył się kompletną porażką, kwintesencją arogancji, buty tego rządu jest działalność ministra Antoniego Macierewicza i jego świty, z Bartłomiejem Misiewiczem na czele - stwierdził i zapowiedział, że poprze wniosek złożony przez PO ws. wyrażenia wotum nieufności Macierewiczowi.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA